facebook

.............................................................................................................................................................................................................................................................................

Nejkrásnější nádraží České republiky

 

O SOUTĚŽI

Je nejkrásnější nádraží právě ve Vaší obci? Podpořte úsilí lidí, kteří se o něj starají, a nominujte ho do soutěže.

Napsali o nás (2016): Český rozhlasČT24iDnesČTKTýdenBleskLidovkyBleskově

Napsali o nás (2015): Český rozhlas Sever, 1. 10. 2015iDnes.cz, 10. 10. 2015TÝM SŽDCČeský rozhlas, 11. 11. 2015

Nejkrásnější nádraží v České republice

>

... soutěžte a zároveň podpořte dobrou věc !

Smyslem soutěže je zlepšit prostředí železničních nádraží, stanic a zastávek, motivovat  vlastníky a správce k zodpovědnější péči o svěřený majetek a zvýšit zájem veřejnosti o cestování vlakem. Probíhá od roku 2007. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi.  Soutěž rychle získala velkou popularitu. V roce 2014 hlasovalo celkem 3 450 hlasujících.

 

Finanční přínos se pohybuje v řádu miliónů korun. Výsledky jsou vyhlašovány v Senátu za účasti senátorů, představitelů Ministerstva dopravy, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a dalších dopravců, vesnic a měst s oceněnými nádražími a lidí, kteří se o stav stanic - finalistů přímo zasloužili.

O SOUTĚŽI

Soutěž probíhá od 9. září do 10. října.

Je nejkrásnější nádraží právě ve Vaší obci? Podpořte úsilí lidí, kteří se o něj starají, a nominujte ho do soutěže.

Nejkrásnější nádraží… na svých prázdninových cestách potkáváte jistě spoustu smutných neudržovaných stanic, ale také ty pěkné, opravené, udržované, rozkvetlé. Chcete stejně jako my podpořit množení těch pěkných? Navrhněte své favority do soutěže o titul Nejkrásnější nádraží ČR! Stane-li se „Vaše“ nádraží finalistou, budete pozváni 11. listopadu do Senátu na slavnostní vyhlášení výsledků a získáte vstupenky do Království železnic.

A vyhraje-li „Vaše“ nádraží, dostanete hodnotnou cenu - Kilometrickou banku ČD!

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR je prezentací dobrých příkladů v péči o prostředí železničních stanic a zastávek. Týká se budov, ostatních objektů i jejich okolí. Smyslem soutěže je zlepšit stav našich nádraží. Soutěž motivuje obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí, aby nesli odpovědnost za svěřené majetky. Prostřednictvím soutěže upozorňujeme veřejnost na stav našich nádraží, chválíme dobrou práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují, a dáváme dobrý příklad ostatním.

 

Děkujeme všem, kdo se soutěže účastní nebo ji jakýmkoli způsobem podporují.

Záštita: Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova

ORGANIZÁTOŘI SOUTĚŽE

Asociace Entente Florale

Mikroregion Konstantinolázeňsko

Plzeňská dráha - spolek

ŽelPage - e-magazín o drahách

Jsme skupina profesionálů v různých oborech, kteří si váží místa a země, ve které žijeme. Zanedbané a lidmi zničené prostory uvnitř vesnic a měst nám vadí natolik, že jsme se rozhodli věnovat svůj čas, znalosti, nadšení a schopnosti jejich nápravě. Navazujeme na aktivity, které naši členové vyvíjeli v rámci působení v evropském programu Entente Florale Europe – volně přeloženo Kvetoucí sídla. Zúročujeme získané zkušenosti a dále je rozvíjíme za široké spolupráce místních obyvatel. Nikoli podle změny tradic, architektury a způsobu péče o krajinu, ale podle nepořádku, ruin, zanedbaných pozemků a ponižujících reklam? Rozhodli jsme se tento stav měnit.

Mikroregion Konstantinolázeňsko se rozkládá v severovýchodní části okresu Tachov. Díky neexistenci rozsáhlejší průmyslové zástavby disponuje jedním z nejkvalitnějších životních prostředí v rámci celé  České republiky. Výskyt léčivých minerálních pramenů a existence přírodních parků, pestrobarevných lesů přispívá k větší atraktivitě mikroregionu.

V průběhu roku 1999 se v severní a severovýchodní části okresu Tachov začal objevovat zájem obcí o společné řešení problémů nadobecního charakteru. Sdružení, které oficiálně vzniklo   11. února  2000 v nejmenší obci svazku v Olbramově, bylo přirozeným vyvrcholením narůstajících potřeb spolupráce obcí.

Plzeňská dráha vznikla 20. října 1997 na základě registrace na Ministerstvu vnitra jako občanské sdružení podle zákona 83/1990 Sb. Plzeňská dráha je dobrovolným a nezávislým sdružením občanů se zájmen o historii, současnost a budoucnost železniční dopravy. Členové a sympatizanti sdružení pracují dobrovolně na záchraně, opravách a údržbě historických železničních vozidel jež jsou v majetku Depa historických vozidel (ČD). Sdružení organizuje jízdy zvláštních vlaků, jako jsou například školní výlety, výletní vlaky pro turisty a cykloturisty, kompletní oslavy výročí tratí s doprovodným programem, vlaky pro fotografy. Členové sdružení se zabývají dokumentační činností historie a současnosti železniční dopravy.

ŽelPage vždy byla, je a dokážeme-li to, pak i nadále zůstane v maximální možné míře nezávislým a nekomerčním mediem otevřeným pro každého, kdo chce přiložit ruku k dílu. Mnoho návštěvníků si dnes už ani nevšimne toho, co mnozí další oceňují, že na ŽelPage nenajdete žádnou reklamu – skutečně jsme se bez toho prozatím dokázali obejít. Z původně ryze studentského amatérského webu se stal portál s dobrým jménem a relativně vysokým standardem. Vždyť sami uznáte, že u nás najdete neuvěřitelné množství informací – kromě novinek a článků je to především výběrová fotogalerie, řazení vlaků, přehled tratí a jízdních řádů, různé přehledy výluk a staveb, kalendář železničních akcí, diskusní fórum.

nádraží BRNO-CHRLICE

„Nejkrásnější nádraží roku 2014“

Partneři soutěže

Kontaktní údaje na hlavní partnery soutěže

... děkujeme za Vaši podporu!

Copyright 2014-2016 - Asociace ENTENTE FLORALE.

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování veškerého obsahu stránek!